I nagrodę Sąd Konkursowy przyznał pracy konkursowej oznaczonej numerem 022044 zgłoszonej do konkursu przez firmę: "Autorska Pracowania Architektury KURYŁOWICZ & ASSOCIATES" Sp. o.o. z siedzibą w Warszawie. W ocenie Sądu Konkursowego praca ta zajęła 1 miejsce zdobywając 39,87 punktów na 50 możliwych do uzyskania. II nagrodę Sąd Konkursowy przyznał pracy konkursowej oznaczonej numerem 123451 zgłoszonej do konkursu przez firmę: "ATJ Architekci" Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W ocenie Sądu Konkursowego praca ta zajęła 2 miejsce zdobywając 37,42 punktów na 50 możliwych do uzyskania.
Wyróżnienie I-go stopnia Sąd Konkursowy przyznał pracy konkursowej oznaczonej numerem 132465 zgłoszonej do konkursu przez firmę: "Schuster Architekten" z siedzibą w Dusseldorfie. W ocenie Sądu Konkursowego praca ta zająła 3 miejsce zdobywając 36,75 punktów na 50 możliwych do uzyskania. 

Wyróżnienie II-go stopnia Sąd Konkursowy przyznał pracy konkursowej oznaczonej numerem 230800 zgłoszonej do konkursu przez firmę: "Maciej Kuryłowicz - Architekt" z siedzibą w Warszawie. W ocenie Sądu Konkursowego praca ta zajęła 4 miejsce zdobywając 34,43 punktów na 50 możliwych do uzyskania.
  OPINIA SĄDU KONKURSOWEGO o nagrodzonych i wyróżnionych pracach konkursowych, uzasadniających rozstrzygnięcie.
KONKURS NA KONCEPCJĘ URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNĄ PROJEKTU STADIONU PIŁKARSKIEGO HETMAN ORAZ JEGO ZAPLECZA TRENINGOWEGO W BIAŁYMSTOKU.
PRACA oznaczona literą „M” – I NAGRODA Nagrodę przyznano za: - prosty, logiczny układ funkcjonalno-przestrzenny, zarówno stadionu jak i centrum komercyjno-szkoleniowego, przy pełnej realizacji założonego programu, ze szczególnym uwzględnieniem czytelnego napełniania i ewakuacji widzów ze stadionu;- za skalę, formę i finezyjny wyraz architektoniczny stadionu, doskonale wpisanego w przyrodniczy krajobraz otoczenia; - za kompozycję przestrzenną zespołu , w tym zastosowanie interesującej, zielonej, ażurowej „płyty ewakuacyjnej” nad parkingiem, stawiającej podstawę prawidłowej segregacji ruchu widzów. PRACA oznaczona literą „A” – II NAGRODA Nagrodę przyznano za: - Wysoki poziom rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych stadionu oraz czytelną formę zagospodarowania kompleksu sportowo-rekreacyjnego;- Interesującą zasadę zagospodarowania przestrzennego terenu, umożliwiającą prawidłową organizację ruchu z bezkolizyjną cyrkulacją pojazdów i pieszych na terenach sportowych oraz ciekawią propozycję lokalizacji boiska treningowego ponad wielopoziomowym parkingiem;- Za interesującą formę architektoniczną stadionu, chociaż kwestią dyskusyjną pozostaje zbyt duży gabaryt obiektu; PRACA oznaczona literą „E” – WYRÓŻNIENIE I˚ Wyróżnianie przyznano za: - Twórcze wartości całego zespołu, które przy pomocy skromnych środków wyrazu oddają „ducha” i podkreślają funkcjonalny charakter obiektu oraz umiejętnie wpisują go w kulturowy i przyrodniczy krajobraz miasta; lekka i oszczędna zarazem struktura przestrzenna umożliwia perspektywiczne wglądy zarówno wgłęb obiektu jak i na zewnątrz, w parkową strefę otaczającą stadion.PRACA oznaczona literą „J” – WYRÓŻNIENIE II˚ Wyróżnianie przyznano za: - Ciekawą, niebanalną formę zewnętrzną stadionu, nawiązującą do motywów architektury regionalnej i inspirowaną architekturą organiczną. Właściwą w skali i wpisaną w otoczenie;- Próbę stworzenia interesującego układu urbanistycznego, dającego niezależne funkcjonowanie stadionu i zespołu komercyjno-szkoleniowego, sportowego, usług komercyjnych oraz z lokalizacją parkingu obsługującego istniejące targowisko.
|