[ Stowarzyszenie Architektów Polskich - Oddział Białystok ]
LIST OTWARTY PREZESA SARP ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU
')"/>
')"/>
')"/>
')"/>
')"/>
Warsztaty - Przestrzeń publiczna - wspólna, czyli niczyja? dodano: 2014-03-07 07:10:46

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: Przestrzeń publiczna - wspólna, czyli niczyja?

Organizacja i prowadzenie: Forum Młodych Architektów przy Stowarzyszeniu Architektów Polskich Oddział w Białymstoku

Po raz kolejny, podtrzymując współpracę z Politechniką Białostocką, współtworząc projekt Politechnika Białostocka-Białostocki Uniwersytet Dziecięcy, Forum Młodych Architektów przy SARP Oddział w Białymstoku zorganizowało warsztaty architektoniczne.

W tym roku przybliżyliśmy najmłodszym kwestie związane z przestrzenią publiczną. No właśnie, jeśli przestrzeń publiczna jest wspólna, to znaczy niczyja i nie mamy wpływu na jej kształt. Wręcz przeciwnie - na zdjęciach możecie zobaczyć pomysły studentów Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego
Z przestrzenią publiczną stykamy się każdego dnia. Nie każdy wie, że przestrzeń publiczna to nie tylko budynki, ale również atmosfera tworzona przez jej użytkowników (mieszkańców). W trakcie zajęć Studenci PB BUD poznawali elementy, które sprawiają, że czujemy się dobrze w swoim otoczeniu (przestrzeni). Mieli okazję zobaczyć przeróżne podejścia do projektowania przestrzeni na przykładzie światowych realizacji jak również mogli wcielić się w rolę architekta urbanisty i sprawdzić swoje możliwości i przelać na papier zdobytą wiedzę i wyobrażenia.
 
Zajęcia przygotowało i prowadziło Forum Młodych Architektów przy Stowarzyszeniu Architektów Polskich Oddział w Białymstoku.
 
Pełna fotorelacja:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.600725313348882.1073741848.418880608200021&type=1